O NÁS

Jsme spolek studentů a absolventů oboru územního a prostorového plánování při FŽP ČZU.  Jsme nezávislá a dobrovolná organizace, otevřená všem studentům, kteří se chtějí podílet na aktivitách prohlubující zájem i znalosti o plánování v regionech, městech a krajině.

Cílem SUP je podpora konstruktivní diskuze u široké veřejnosti o tématech spjatých s územním plánováním a urbanismem. Chceme vzbuzovat zájem o tato témata především v okruhu studentů, budoucích i stávajících odborníků a vést k aktivnímu prosazování metod vedoucích ke kvalitě vyváženosti základních pilířů udržitelného rozvoje.

Zvuk: Lukas Ninety https://bit.ly/3oy0DQv

Aktivity

Každoročně máme v plánu pořádat hned několik události. Seznam těch, které již důvěrně znáte, naleznete níže v obrázku spolu s termínovým ukotvením. A přemýšlíme nad dalšími.

Nápad a začátek spolku v roce 2016

Spolek SUP byl oficiálně založen v roce 2021, ale myšlenka vznikla už v roce 2016. V té době parta studentů v pauze mezi projekty přišla s nápadem pořádat tematické promítání filmů s problematikou územního rozvoje. Ve složení Satke, Kyselovič, Šedivý, Rubešová, Maňas začali pořádat večerní promítání, workshopy v grafických programech.

Nechyběly ani procházky Prahou, kam byli zváni jako průvodci odborníci z praxe.

Uplynula nějaká doba, vize krystalizovala a zimní semestr 2020 dal organizaci jasnější obrysy i nové tváře, které z řad studentů doplnily původní jádro myšlenky.

Staňte se součástí spolku SUP

Pokud máte zájem realizovat své nápady nebo se podílet na pořádání různých zajímavých událostí, neváhejte nás kontaktovat. Nápadů je mnoho a za pomoct v jejich zhmotnění budeme rádi! Dejte nám o sobě vědět prostřednictvím e-mailu info@planovaci.cz


DOKUMENTY