Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Veřejná debata: Za krizí bydlení: koncepty, kontexty, konverzace a kritika

29. 5. 2023 @ 17:30

Krize bydlení… pojem, který v českém kontextu rezonuje již řadu let. K čemu ale odkazuje? Co znamená a k čemu se váže? Přijměte naše pozvání na veřejnou debatu, kde představí svou práci autorky a autoři, kteří přispěli do monotematického čísla Sociologického časopisu „Za krizí bydlení: koncepty, kontexty, konverzace a kritika“.

Během představení a následné diskuze se dotkneme otázek týkajících se interdisciplinarity výzkumů, teoretických přínosů, aplikovanosti/aplikovatelnosti, angažovanosti výzkumníků i obyvatel, emočních rovin bydlení, marginalizace, financializace bydlení a dalších.

Přestože pojem „krize bydlení“ v posledních letech rezonuje českou veřejnou debatou, tak v rámci české akademické diskuze nebyl ještě zdaleka kriticky ohledán. Prezentované výzkumy tak odpovídají i na otázky, jakými koncepty krizi či krize zachycovat, jaké konverzace je smysluplné a produktivní vést, jaké kontexty s krizemi souvisí a jak vědění, které jako akademici a akademičky spolu-vytváříme reflektovat.

Uspořádání veřejné debaty bylo podpořeno v rámci Strategie AV21 program č. 23 „Město jako laboratoř změny; Stavby, kulturní dědictví a prostředí pro bezpečný a hodnotný život.“ podpořené dotací Akademie věd České republiky.

Celé číslo Sociologického časopisu / Czech Sociological Review je zdarma dostupné online – https://sreview.soc.cas.cz/magno/csr/2023/mn2.php. Tištěnou verzi zakoupíte za 85 Kč na adrese prodej@soc.cas.cz.

Více také na webu SOÚ AV ČR:
https://www.soc.cas.cz/akce/verejna-debata-za-krizi-bydleni-koncepty-kontexty-konverzace-kritika

Podrobnosti

Datum:
29. 5. 2023
Čas:
17:30
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/595076636023032

Místo konání

prostor39
Řehořova 33/39
Prague, 13000 CZ
+ Google Mapa